Sürdürülebilirlik, firmamızın sorumlu ve yenilikçi anlayışı çerçevesinde benimsediği bir değer olma özelliği göstermektedir. Çalışanlarımız, müşterilerimiz, tedarikçilerimiz, toplumumuz ve dünyamız için takip ettiğimiz ve uygulamaya koyduğumuz sürdürülebilirlik çalışmaları, bugünü iyileştirme ve gelecek nesiller için kalıcı değerler yaratmayı hedeflemektedir.

Otomasyon ve dijitalleşmeyi iş süreçlerine adapte ederek uzun vadeli büyümeyi ilke edinen Sanem Plastik, sorumlu üretim ve tüketim konusunda örnek teşkil etmektedir. Çevre, ekonomi ve sosyal sorumluluk konularında yaptığı çalışmalarda kendine bir yol haritası belirleyerek, ‘sürdürülebilirlik’ kavramını rehber olarak izlemektedir.

Son zamanlarda üretimde enerji verimliliği, sıfır atık çalışmaları, üretimde kaynak verimliliği, çevre dostu ürünler gibi konularda yaptığı çalışmalar ile iyi bir performans yakalayan Sanem Plastik çevresel duyarlılığını her zaman ön plana çıkarmaktadır. Tedarik zincirinde sürdürülebilirlik konusunu önemle benimseyerek, potansiyel işbirliklerini sürdürülebilirlik çerçevesinde organize etmektedir. Müşteri memnuniyetini ve sadakatini her daim önemseyen firmamız, CRM ve Şikayet Yönetimi konularında sürekli iyileştirmeye önem vermektedir. Toplumsal gelişimin rolünü kurum kültüründe özümseyerek eğitim, sağlıklı yaşam gibi konularda toplumsal fayda sağlamayı misyon edinmektedir. Faaliyetlerini sürdürürken dijital çağı yakalamada büyük rolü olan dijital pazarlama araçlarını kullanmaktadır.

Sürdürülebilirlik politikamız;

  • Sanem Plastik olarak yürüttüğümüz faaliyetlerden doğabilecek her türlü çevresel etkiyi sorumluluk bilinci ile yönetmek, yapılacak iyileştirme ve geliştirme çalışmaları kapsamında çevresel duyarlılığımızı göstermek ile yükümlüyüz.
  • Çalışanlarımızı sürdürülebilirliğin en önemli parçası olarak konumlandırmaktayız. Din, dil, ırk ayrımı yapmadan tüm çalışanlarımızın sağlıklı ve güvenli bir ortamda çalışması gerektiğine inanır ve insan haklarına duyarlı çalışma koşullarını yerine getirmeyi taahhüt ederiz.
  • İş ortaklarımızı sürdürülebilirlik konusunda ortak hareket etmeye teşvik etmek, yapılacak uygulamaları sürdürülebilirlik yaklaşımı ile değerlendirmeye özen göstermek ile sorumluyuz.
  • Müşterilerimize uluslararası standartlarda hizmet vererek memnuniyetlerine önem verir ve sadakatlerini sürdürmek için çaba gösteririz.
  • Toplumsal duyarlılığımızı ön planda tutarak toplum için üzerimize düşen sorumluluğu yerine getirmeyi kabul ederiz.