Plastik sektöründe 1996 yılından bugüne ticari faaliyetlerini sürdürmekte olan Sanem Plastik, müşterilerine sunduğu ürün çeşitliliğini artırmak ve daha kaliteli hizmet sunabilmek amacı ile 2002 yılında kendi üretim tesislerini faaliyete geçirmiştir.

İzmir’deki iki fabrikasında kendisine ait markalar ile üretim faaliyetlerini devam ettiren Sanem Plastik, müşteri beklentilerini ve pazar taleplerini yakından takip etmekte ve sektörün gelişimine önemli katkılar sağlamaktadır.

Başarılı satış organizasyonu ve distribütör ağı ile hem yurt içi hem de yurt dışı pazarlarda önemli bir paya sahip olması yanında her geçen gün artan üretim kapasitesi ile pazar payını sürekli artıran Sanem Plastik, hali hazırda 60’dan fazla ülkede ürünlerini tüketicilerin beğenisine sunmaktadır.

Müşterilerine her zaman daha iyisini sunma hedefi doğrultusunda kendi bünyesinde geliştirmekte olduğu teknolojik altyapıyı kullanan, kalite standartlarından taviz vermeyen ve ARGE çalışmalarına büyük önem veren Sanem Plastik, sektörün lideri olma yolunda emin adımlarla ilerlemektedir. Ayrıca sektör- üniversite işbirliğine önem veren Sanem Plastik, üniversitelerin teorik bilgilerini sektör deneyimleri ile sentezleyerek ülkesine katkı sağlamayı hedeflemektedir. Bu kapsamda, 5746 sayılı kanun ile 2017 yılından beri Tasarım Merkezi olarak faaliyetlerini sürdürmektedir.

Logomuzun HikayesiLogo, birbirine kenetlenmiş iki elin soyut olarak sembolize edilmesi ile oluşturulmuştur.

İçerdiği temel mesajlar;

  • Güven ve bağlılığın gücü,
  • Sevgi ve sadakat duygusu,
  • Dil, din ve ırk ayrımı olmaksızın farklı ülke ve kültürdeki her insana aynı değerin verilmesidir.